Sanremo Junior

Mezinárodní dětský pěvecký festival za doprovodu živého orchestru pro sólisty ve věku 6–15 let (pop, rock, jazz, folk, classical). Jedna z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39 členného orchestru a utkají se zpěváky z dalších zemí.
Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2017 organizovala osmý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát. Grand finále se každoročně koná ve světoznámém divadle Ariston v italském městě Sanremo. Letos se Grand finále konalo v termínu 1. 5. – 7. 5. 2017.
www.sanremojunior.it.
V roce 2016 se poprvé zúčastnila i Česká republika a reprezentovala ji velmi talentovaná 11letá Kristýna Petráková, která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

V roce 2017 reprezentovala ČR Nela Duchačová (11 let), která se ve své kategorii umístila na 2. místě.

Za SR reprezentovala Adriana Habrdová (13 let).
 

Sanremo Junior 2017/2018
Od dubna 2017 jsme vyhlásili konkurzy pro Českou republiku i Slovensko na rok 2017/2018.

Sólisté zde budou mít šanci v jednotlivých kolech zabojovat o účast v národním finále, které se uskuteční za doprovodu Bon Art Pops Orchestra v divadle Hybernia dne 21.2.2018. Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen, již v minulosti na koncertech doprovázel takové hvězdy, jako jsou Miro Žbirka, Chinaski, David Koller, Marek Ztracený, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Dan McCafferty (Nazareth), Jaroslav Svěcený, Michaela Gemrotová, Radim Schwab a mnoho dalších.

Z ČR postoupí do národního finále 10 sólistů a ze SR 5 sólistů, kteří si projdou intenzivní přípravou k finálovému galavečeru, a prokážou umění nejen skvělého zpěvu, ale i spolupráci s orchestrem, dirigentem a umění vystupovat na velkém pódiu.

Z národního finále pak bude odbornou porotou vybrán jeden finalista z České republiky a jeden ze Slovenské republiky.

Tito dva finalisté získají nadstavbový intenzivní kurz společnosti Bon Art Music, SE, kde projdou přípravou pro budoucí osobnosti umělecké scény, ať už by to byl zpěvák nebo muzikálová hvězda. Zúčastní se zkoušek s živým orchestrem, nahrávání ve studiu, přípravy choreografie, lekce komunikace nejen s médii a následně prožijí týden v lázeňském městě Sanremo, kde se utkají s finalisty z ostatních zemí.